03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
מה זה בעצם "מטבח כפרי"?
פורסם בתאריך:04/07/17
כותב: מטבחי
Avatar
מה זה בעצם "מטבח כפרי"?

מה זה מטבח כפרי

אחד מן הטרנדים הבולטים ביותר של השנים האחרונות בעיצוב מטבחים הוא מטבחים כפריים. אלה בדרך כלל שואבים את שמם ואת המאפיינים שלהם מן הכפרים של פעם: מטבח כפרי הוא מטבח חמים ונעים, מזמין ושימושי. זהו מטבח שממלא את הנכנסים אליו בתחושות של נוסטלגיה לימים פשוטים יותר, ועם זאת משלב גם נוחות מודרנית ושילוב של חומרי גלם וטכנולוגיות חדשניות.

שימוש נרחב בעץ, אבל גם בחומרים אחרים

במטבחים כפריים נהוג להשתמש בעץ כחומר הגלם הדומיננטי, שכן יש משהו בפשטות ובחיבור לטבע שמזכיר לנו תקופות אחרות. דלפקי עץ או משטחי קצבים ("בוצ'ר בלוק"), ארונות או רצפות עץ הם אפשרויות מקובלות במטבחים שכאלה – כאשר עצי אלון או אורן הם הבחירות הפופולריות. במטבח בסגנון עיצוב כפרי ניתן גם לעשות שימוש בעץ גס אשר אינו מנסה להסתיר את הפגמים שבו אלא להיפך, להדגיש אותם על מנת לקבל את המראה הטבעי.

ועם זאת, יש מקום גם לחומרי גלם אחרים, מודרניים יותר, אשר יעניקו תחושה כפרית בזכות המראה שלהם והשילוב עם העץ: כך למשל אריחי קרמיקה משולבים באבן טבעית או בשיש הם אפשרות נפוצה, וכך גם פריטי פרזול שונים העשויים מתכת כגון ברזל מחושל, ביניהם ידיות לדלתות הארונות או צירים למגירות המטבח. לגבי הרצפות, לקבלת מראה כפרי ניתן כאמור להשתמש בעץ מייפל או אלון, אולם גם משטחי אבן או אריחי טרה קוטה עשויים ליצור תחושה דומה.

מטבח כפרי

צבעים כפריים

הצבעים המקובלים למטבחים כפריים הם בהירים ו/או טבעיים, כגון לבן או חום בהיר, כאשר השימוש בחומרים טבעיים בצבעים הללו מהווה גימור מושלם המעניק למטבח את האישור הסופי ל"כפריותו". עם זאת, אין שום מניעה להשתמש גם בצבעים נוספים, כגון צבעי פסטל כחולים או ירוקים. זאת ניתן לעשות באמצעות תליית וילונות וינטאג', מיקום אסטרטגי של עציצים וצמחי תבלין או תליית מדפים והנחת כלי חרסינה עתיקים.

לא לשכוח לאוורר

פשטותו של הכפר מתחברת אסוציאטיבית עם אוויר צח ונקי, ולכן הדבר הכי לא כפרי שיכול להיות הוא מטבח דחוס, לוהט ומחניק. ואילו לא דואגים כראוי לאוורור מספיק של המטבח, הדבר יעיב על העיצוב ועל הייחודיות שלו. איך זה אומר שצריך להציב מאוורר תעשייתי מול החלון כדי להעיף את כל ריחות הבישולים החוצה, אבל מומלץ להתקין מאוורר תקרה או ונטה שיטהרו את האוויר במטבח ויאפשרו למשתמשים בו לנשום מלוא ריאותיהם אוויר רענן.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם