03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
טרנדים בעיצוב מטבחים
פורסם בתאריך:16/08/17
כותב: מטבחי
Avatar
טרנדים בעיצוב מטבחים

המטבח הוא כבר מזמן לא חדר שרק מבשלים בו, ובבתים רבים הוא הפך לחלל גדול שמחובר אל הסלון או פינת האוכל שבתורה משמשת לא רק לארוחות, אלא גם להפסקות קפה וכמובן אירוח חברים. לכן, אין פלא שהביקוש למטבחים מעוצבים אשר מתאימים לסגנון הכללי של הבית נמצא במגמת עליה.

הנה רק כמה רעיונות לעיצוב מטבח:

הדגשת צבעים מנוגדים

צבעים מנוגדים הם בדרך כלל חלק בלתי נפרד ממטבחים מודרניים. השילוב בן צבע בהיר כמו לבן או קרם לבין צבע כהה בעל גוון מטאלי כמו שחור או אפילו כסף מבליט את הטקסטורות והחלקים השונים של  המטבח כמו למשל כסאות הבר.

טקסטורות ופרזולים מפתיעים

טקסטורות ופרזולים יוצאי דופן הם עוד מאפיין של מטבחים מודרניים. לדוגמה, אפשר לשלב טקסטורה של עץ פורמוזה או עץ זית בתוך ארונות, איים צפים, או אפילו בתור מגשים נשלפים (לעיתים מדובר כלל מדובר בפורמוזה ולא בעץ מלא). קווים ישרים בצורת שקעים תבליטים יכולים להוסיף סגנון לכל קיר או אלמנט אינטגרלי כמו למשל תנור אפייה.

תאורה

ואיך אפשר בלי תאורה יוצאת דופן? אפשר לשכוח ממנורות סטנדרטיות: המטבחים כיום מתהדרים בתאורת תקרה מובנית מרשימה או מנורות ספוט שנראות כמעט תלויות על בלימה ויוצרות תאורה ממוקדת על שולחן האוכל או חלל העבודה.

מטבחים קלאסיים

מטבחים קלאסיים או מטבחים כפריים הם מטבחים המתהדרים בצבעים חמים כמו שמנת או אגוז שהמרקם שלהם יכול להיות חלק או משופשף. בנוסף, הם מאופיינים בחללים גדולים במיוחד המאפשרים עבודה נוחה ומהירה. בדרך כלל משלבים בהם גם אלמנטים מעולם הטבע כמו למשל פירות או צמחים סינטטיים והגבולות של מה שאפשר להוסיף הם גמישים מאוד. את המראה אפשר להשלים באמצעות מפות שולחן, מגבות, בדים וגם וילונות בעיצוב תואם שאפשר למצוא בכל חנות וינטאג' כיום.

גרסה אחרת של המטבח הקלאסי היא מעט שונה ומורכבת דווקא מעץ בגוונים כהים. כאן ניתן לשלב חומרים במצב הטבעי שלהם, לדוגמה, ברזל או נחושת.

סגנון שאבי שייק

אפשר להגיד שסגנון השאבי-שיק או סגנון הוינטאג' הוא הגרסה הכבדה יותר של המראה הכפרי. סגנון זה מתבטא בצבעים בהירים כמו לבן או קרם ולעיתים אף צהוב בהיר או צבעי פסטל (תכלת וירוק בהיר). את המראה משלימים בדרך כלל פרזולים בצורת שונות על גבי זכוכיות שקופות או ארונות האחסון. עוד מאפיין של המטבח הוא תאורה כבדה בסגנון עתיק כדוגמת כזו בצורת נברשת התלויה מן התקרה.

הרצפה במטבחים אלו יכולה להיות בשילוב של עץ או אבן טבעית ולעיתים גם מעטרים אותה בשטיחים מסיבים.

מטבחים אקלקטיים

מטבחים אקלקטיים הם מטבחים שלוקחים מכל הבא ליד על מנת ליצור מראה מקורי ומרענן: זה יכול להיות שימוש בחומרים שונים (החל משיש וגרניט פורצלן ועד לקריסטל ואוניקס בדרגות שונות של שקיפות), אך לטפטים יש מקום של כבוד בעיצוב זה. רואים גם לא מעט שילובים מפתיעים של צבעים. לדוגמה, ארונות רצפה בצבע לבן עם ארונות תקרה בצבע מעט אחר כמו למשל ירוק בהיר.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם