03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
טיפים לעיצוב מטבח החלומות
פורסם בתאריך:07/06/17
כותב: מטבחי
Avatar
טיפים לעיצוב מטבח החלומות

בבואכם לעצב את מטבח החלומות שלכם, אתם בוודאי רוצים שהוא יהיה גם פונקציונלי וגם נאה מבחינה ויזואלית, שישלים את המראה של הבית ויחזיק מעמד לשנים רבות. גם אם ראיתם מטבח מושלם אצל חבריכם או בחנות, אין פירוש הדבר שאותו מטבח יתאים גם לכם; שהרי כל משפחה מבשלת בתדירות שונה, משתמשת במוצרי חשמל שונים וזקוקה למקומות אחסון בגדלים שונים.

מבין כל הנושאים שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב מטבח חדש או שיפוץ של מטבח קיים, אלה שלושת הנפוצים ביותר:

  1. כוכבי המטבח: המקרר, התנור והכיור

בין אם המטבח שלכם זעיר או רחב ידיים, כדאי להקפיד על כך שהמרחק בין שלושת מכשירי החשמל הללו יהיה קטן ככל האפשר, ולכל היותר צעד וחצי או שניים. לעיתים נדמה כי מרחק של חצי מטר הוא זניח, אולם במצטבר אתם עלולים למצוא את עצמכם צועדים מרחק רב עם סירים או תבניות בידיים, מסתכנים בכך שמשהו יישפך או ייפול בדרך.

  1. תנור בילט-אין או משולב?

אם יש לכם מקום פנוי במטבח, יתכן שתעדיפו תנור משולב הכולל גם תא אפייה וגם כיריים. מאידך, אם מדובר במטבח קטן יחסית, אולי תעדיפו לחסוך את המקום באמצעות הטמעת תא האפייה בתוך אחד הארונות (כלומר, תנוי בילט-אין) והתקנת כיריים בנפרד, לצד משטח העבודה. למעשה, אם אתם ממעטים לאפות או לצלות, יתכן שתוכלו להסתפק אפילו בטוסטר אובן קטן שאפשר להסתיר באחד הארונות.

בהקשר זה ראוי לציין גם שאם אינכם מתכננים מטבח חדש לגמרי אלא מעצבים מחדש מטבח קיים שבו כבר היה לכם תנור בילט-אין, סביר להניח שכבר תמשיכו עם הקו הזה ותרכשו תנור בילט-אין חדש. אם זה אכן כך, שימו לב למימדי התנור הקודם, שכן עליהם לוודא כי התנור החדש ייכנס למקומו בקלות ולא תיתקעו עם תנור בילט-אין גדול מדי. ניתן להשיג כיום תנורים רבים בגדלים שונים, בהם למשל תנור אפייה סאוטר ברוחב ועומק משתנים על פי הצורך שלכם.

  1. יש דבר כזה יותר מדי ארונות

מטבחים מסודרים ומאורגנים הם מטבחים נעימים לעין. על מנת לשמור על סדר במטבח נהוג להתקין בו ארונות לאחסון של מזון, כלים ומכשירי חשמל – אולם יותר מדי ארונות עלולים גם ליצור תחושת עומס, לצבור אבק ולהקטין את חלל המטבח באופן משמעותי.

על כן התמקדו בפתרונות אחסון מודולריים, שקלו אחסון בתוך מגירות, ואם כבר התקנתם ארונות – ודאו כי ניתן להגיע בקלות אל כל המדפים.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם