03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
מה הופך מטבח לכפרי?
פורסם בתאריך:19/11/18
כותב: מטבחי
Avatar
מה הופך מטבח לכפרי?

מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי?

מאז ומעולם האדם בנה את ביתו כאשר לפחות אחד מן החדרים הוקדש להכנת המזון, והוא המטבח. בפרט, כאשר רוב האנושות התגוררה בכפרים, למטבחים היו מאפיינים מסוימים שהיו משותפים לכולם – דבר מרשים למדי בתקופה בה עדיין לא היו רשתות חברתיות וכל אחד בנה את ביתו ומטבחו על פי צרכיו, יכולותיו וכלי העבודה שלו.

כיום ניכרת בעולם עיצוב המטבחים מגמה של חזרה למטבחים ההם, תוך שימוש בחלק מן המאפיינים שהיו במטבחים של פעם. יותר ויותר ישראלים בוחרים לבתיהם מטבחים כפריים מעוצבים, ויש אומרים שמדובר במעין שיבה לתקופות רומנטיות של פעם, כאשר הכל היה פשוט יותר. מעין געגוע לתקופות שלא הכרנו, אולי כמעין נקודת משען מנוגדת לחיים הקצביים והתוססים של ימינו אנו.

מטבח כפרי יכול להשתלב נהדר לא רק בכפר, אלא להיפך: דווקא בתל אביב ובערים גדולות אחרות בארץ נראה שהטרנד אופנתי הרבה יותר מאשר בפריפריה; ועם זאת, למיקומו של הבית אין שום קשר לעיצוב המטבח. למעשה, פעמים רבות מטרתו של המטבח הכפרי היא לייצר אווירה מסוימת בבית, כזו שבה תרצו לחיות, לבשל ולאכול; בין אם מחוץ לחלון נשקף נוף עירוני או שדה פתוח.

מאפיינים של מטבחים כפריים מעוצבים

אם בעבר המאפיין הבולט ביותר של מטבחים כפריים היה שאין מטבח אחד שזהה כשתי טיפות מים למטבח אחר, פשוט משום שבתקופה ההיא כל אחד בנה לעצמו את המטבח שלו, הרי שהיום ניתן לבחור מטבח כפרי מקטלוג מקוון ולהתקין בביתו מטבח זהה. עם זאת, כאמור, במטבחים מסוג זה ניתן להבחין במאפיינים כפריים רבים.

אם גם אתם מעוניינים במטבח כפרי, אלא הדברים שכדאי לשים לב אליהם:

מטבחים כפריים מעוצבים בדרך כלל יהיו גדולים באופן יחסי לחדרים אחרים בבית, או לפחות מייצרים תחושה של גודל ומרחב גם אם בפועל מדובר בחלל מצומצם.

הארונות של מטבח כפרי בדרך כלל יהיו עשויים עץ, גדולים יחסית, ולא יגיעו עד התקרה אלא יותירו חלל מסוים שמצד אחד יהיה פונקציונלי, כמקום אחסון לכלים, קערות וכו', ומצד שני דקורטיבי, כשטח בו ניתן למקם עציצים או כלים אחרים. פעמים רבות, על הארונות הללו יופיעו קישוטים ועיטורים שבעבר נהוג היה לעשות בכלים פשוטים ובעבודת יד, אולם היום נעשים בטכנולוגיה מודרנית שמקנה להם מראה מיושן.

חיפויי הקירות במטבח כפרי בדרך כלל יהיו עשויים מאבן טבעית, שיש ואפילו עץ.

כחלק מן העיצוב הכולל של מטבח כפרי, כלי הבישול יכולים להיות עשויים ממתכת כבדה וגסה (גם אם השימוש בהם דקורטיבי בלבד ובפועל מבשלים בכלי נירוסטה סטנדרטיים).

ואפילו מוצרי החשמל יכולים להשלים את המראה הכפרי של המטבח אם צבעיהם עדינים יחסית ועיצובים עגול ולא חד.

וכדי להעניק למטבח נגיעות אחרונות של כפר, מומלץ לשלב בו קערות פירות, צנצנות עם חמוצים שהכנתם בעצמכם, ואולי אפילו לגדל צמחי תבלין בעציצים או בשורת אדניות על אדן החלון.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם