03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
תכנון ועיצוב מטבחים
פורסם בתאריך:28/09/16
כותב: מטבחי
Avatar
תכנון ועיצוב מטבחים

תכנון ועיצוב מטבחיםמטבח הוא החלל אשר דורש מאיתנו הכי הרבה זמן תכנון, הכי הרבה מחשבה והכי הרבה אנרגיות בהשוואה לשאר החללים בבית. מדוע? ראשית משום שכאשר אנו מתכננים את המטבח אנו חושבים לטווח הרחוק ולא היינו רוצים אחת לכמה שנים לעשות שינויים. שנית, משום שהמטבח משלב כמה אלמנטים יחדיו – אחסון, רהיטים, מכשירי חשמל, מים ואת כל אלו עלינו לקחת בחשבון. במאמר הבא בחרנו לספק לכם את הטיפים הטובים ביותר לתהליך תכנון ועיצוב מטבחים, טיפים שאם תיישמו בפועל תקבלו מטבח מעוצב, פרקטי, נוח, נעים ולא פחות חשוב – מטבח שישרת אתכם לאורך שנים רבות.

הקפידו כי יש בין 70-120 סנטימטרים בין הכיור לכיריים

אזור ההכנות והבישול העיקרי מתקיים בין הכיור לכיריים ולכן מאוד חשוב לשים דגש על המרחק שבין הכיור לכיריים. הרי לא הייתם רוצים לקלף ולקצוץ את הבצל בפינה אחת (ליד הכיור) ולבצע את פעולת הטיגון או האידוי בצד השני של המטבח. המרחק המושלם נע בין 70-120  סנטימטרים.

מרחק קצר בין הכיור למקרר

ברוב המקרים כאשר אנו מתחילים את משימות ההכנה לבישול, אנו מתחילים במקרר, מוציאים ממנו את המצרכים אותם אנו צריכים ועוברים לכיור (לשטיפה, קילוף וכדומה). בכדי שמשימות ההכנה שלנו יתבצעו בצורה פשוטה, מהירה ויעילה עלינו לוודא שהמרחק בין הכיור למקרר קטן. מכיון וסדר העבודה ב-90% מהמקרים הוא הוצאת פריטים מהקרר, קיצוץ ובישול המרחקים הללו מאוד חשובים. אם נמקם את הכיור במרכז, ממש בין המקרר לכיריים הרי לנו עבודה מושלמת במטבח שחוסכת לנו זמן, מונעת מאיתנו להתרוצץ ולהזיע לחינם.

כיריים: לא באזורי מעבר, לא ליד קירות וממש לא איפה שיושבים

המיקום המושלם לכיריים הוא כמובן על האי, אך אם זה לא מתאפשר, וודאו כי יש מרחק סביר של לפחות 30 סנטימטרים בין הכיריים למעברים ובין הכיריים לדפנות ולקירות, כך תמנעו מצב שבו מישהו נתקל בידית של המחבת הרותחת. מיקום הכיריים על פי כללים אלו יאפשר לכם לעשות שימוש בכל הלהבות בו זמנית וימנע מכם להיתקל בקירות. בנוסף, שווה לשקול למקם את הכיריים בסמוך לחלון גדול או להצטייד בקולט אדים איכותי, כך תמנעו הצטברות של ריחות לא נעימים בבית.

אל תוותרו על משטח הנחה בסמוך לתנור, אם אפשר גם ליד המיקרו

אם תקפידו למקם את משטח ההנחה בסמוך לתנור ולמיקרו יהיו לכם חיים הרבה יותר פשוטים. דמיינו את עצמכם מגיעים הביתה אחרי 10 שעות במשרד. אתם ניגשים למקרר בכדי להוציא את הארוחה החמה שבישלתם אתמול בערב. אבל מה? כדי לחמם את הצלחת במיקרו אתם צריכים ללכת 5 צעדים כדי להעביר את האוכל מהסיר לצלחת עצמה… נשמע לכם הגיוני? ממש לא! משטח הנחה בצמוד למיקרו ולתנור יעשה לכם חיים הרבה יותר נוחים בפעולת החימום, הבישול או האפייה וגם ימנע מכם להיכוות.

ועכשיו לאחסון

שיטת האחסון היא אלף בית של כל תכנון מטבח. עליכם לוודא שאתם מאחסנים את הדברים בצורה נוחה ונגישה שתאפשר לכם לבשל בקלות. למשל, מומלץ מאוד למקם מגירת תבלינים ובקבוקים ליד הכיריים. כך תצליחו לשמור על השיש ומשטחי העבודה נקיים לאורך זמן שכן כאשר התבלינים והשמנים למינהם ממוקמים על הכיריים זה עושה הרבה לכלוך. נסו לדאוג שיהיו כמה שיותר מגירות וארונות במטבח שלכם. מגירות הן שיטת האחסון המומלצת והנוחה ביותר במטבחים ולכן מומלץ לאמץ אותה על פני מדפים.

לסיכום, מטבח שמתוכנן תוך מחשבה תחילה עם הקפדה על הכללים הבסיסיים הוא מטבח שישרת אותנו נאמנה שנים רבות ויאפשר לנו לממש את כל הצרכים שלנו.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם