03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
מטבח מודרני – כיצד הוא מעוצב ומה הוא כולל?
פורסם בתאריך:11/04/16
כותב: מטבחי
Avatar
מטבח מודרני – כיצד הוא מעוצב ומה הוא כולל?

לא צריך להיות היסטוריון של עיצוב הבית או של מטבחים בשביל לדעת, שהמטבח המודרני כלל לא דומה למטבח שהיה בבתים לפני שלושים או חמישים שנה, בוודאי לא למטבח שהיה מותקן בבתים לפני מאה שנה. הוא השתנה מבחינת העיצוב שלו, הוא השתנה מבחינת הגודל, החומרים ממנו הוא עשוי וכן מבחינת הדברים שיש או אין בו.

המטבח המודרני הוא מצד אחד מקום עבודה לכל דבר, אך להבדיל מבעבר, כל עניין הבישול במטבח נתפס לא רק כעבודה לשם הכנת ארוחות לבני הבית אלא גם כמקום בו אנחנו נהנים מתחביב שלנו, קרי בישול. המטבח המודרני הוא גם עמוד התווך של הבית מבחינת עיצוב. אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים בבניית מטבח ושמים דגש על כל נקודה ונקודה בעיצובו, כי אנחנו רואים בו את המוקד המרכזי לעיצוב הבית, המוקד שמקרין במובנים רבים על שאר חלקי הבית.

בהמשך המאמר נמנה את השינויים שעבר המובטח המודרני מבחינת גודל, עיצוב ומה הוא כולל. חשוב לציין שהשינויים לא התרחשו בבת אחת אלא לאורך תקופה מסיבות שונות, הן מסיבות טכנולוגיות, משפחתיות, כלכליות ואחרות. אנחנו נתייחס כאן לשינויים ופחות לסיבות שבגללן שהם התרחשו.

1

כיצד מעוצב מטבח מודרני

אם בעבר מטבחים היו חדר סגור ומופרדים משאר הבית, כמו כל חדר למעשה, הרי שהמטבח המודרני הוא פתוח לרווחה. לעיתים מדובר ביחידה אחת של מטבח וסלון (לעיתים אפילו ביחידה אחת מרווחת של מטבח-סלון-מרפסת) ולעיתים ביחידה אחת שקיימת בתוכה הפרדה באמצעות אי או בר. הרעיון הוא לנצל את השטח בצורה הרבה יותר טובה, להפוך את המטבח למקום מרווח ופתוח, ליהנות מאור ואוויר טבעיים שמגיעים מהחדרים האחרים.

מלבד זאת, המטבח המודרני מעוצב בצורות שונות, החל מעיצוב על קיר אחד ועד עיצוב על ר' או ח', תלוי במספר הקירות שאפשר להתקין עליהם ארונות, המטבח בדרך כלל מכיל ארונות מעץ מלא ושיש איכותי עם התאמת צבעים מלאה בין הארונות, הקרמיקה, והשיש.

מה מכיל המטבח המודרני

להבדיל ממטבחים בעבר, הרי שמטבח מודרני לא מכיל שולחן אוכל. הוא נמצא בפינה ייחודית משל עצמו, פינת אוכל. המטבח מכיל תנור, מדיח, מקרר, מכונות קפה ואת כל מה שצריך לבישול. מטבח מודרני גם מכיל קולט אדים על מנת למנוע מהם להתפזר בבית ולהשאיר ריחות לא נעימים.

במטבחים המודרניים, נהוג שהכל מודולארי, כך שהמכשירים השונים לא גלויים לעין, כל מכשיר מסתתר בתוך ארון, ואפילו דלתות המדיח או התנור מכוסות בכיסוי אשר דומה לזה של ארונות המטבח. כך הדברים לא נשארים חשופים. זה יוצר אווירה נקייה ותחושה נעימה.

לסיום, המטבח המודרני הוא מקום עבודה, אך ההתייחסות אליו היא אחרת מאשר אל מקום רגיל, בכל זאת אנחנו מעבירים שם לא מעט שעות ורוצים ליהנות מאווירה ותחושה נעימה ונקייה.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם