03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
איך מתכננים מטבח כפרי מודרני?
פורסם בתאריך:04/05/16
כותב: מטבחי
Avatar
איך מתכננים מטבח כפרי מודרני?

עיצוב מטבח כפרי מודרני

בעבר כאשר היינו מחליטים על סגנון עיצובי שיאפיין את המטבח שלנו, אותו סגנון היה חד משמעי וכל הקווים, הצבעים, המרקמים, התאורה וחומרי הגלם אותם

בחרנו היו משתלבים באופן הרמוני עם אותו הסגנון.

 

היום, כחלק מהשינויים הרבים שחלו בתחום ההום סטיילינג, נהוג לשלב סגנונות עיצוביים זה עם זה. אותו שילוב בין סגנונות תפס תאוצה בשל הרצון מצד אחד ״לשבור״ את המוכר ומצד שני להשיג עידון, הרמוניה ולהימנע ממצב שבו סגנון אחד שולט ויכול לעתים לנכר, ליצור סוג של ״כובד״ או תחושה ״קרה״. שני הסגנונות שהחלו להשתלב זה לצד זה בעיצוב מטבחים של שנות ה-2000 הם הכפרי והמודרני. אז איך מתכננים מטבח כפרי מודרני?, על כך בפוסט הבא.

חומרי הגלם במטבח שלנו

מכיון שאנו לא מתכוונים לשפץ את המטבח כל כמה שנים, חשוב לבחור את חומרי הגלם בקפידה. שאלו את עצמכם – איזה סגנון אתם רוצים שיהיה הבולט ואיזה סגנון הוא זה אשר יאזן את הבולט?. כך תוכלו לדעת מאיזה חומר גלם נייצר עבורכם את הדלתות והארונות שהם האביזר המרכזי היוצר את המראה והסגנון העיצובי.

גם הפרזול משפיע מאוד על הסגנון העיצובי ועל רמת הגימור של המטבח. אם למשל הסגנון הבולט אותו בחרנו הוא מטבח כפרי או פרובנס, ניתן לבחור בארונות עץ מלא, דלתות עם פנלים אך את החיפויים של הקירות לעדן ולשלב למשל אריחים מודפסים ואפילו פסיפס צבעוני, קרמיקה מבריקה בגוונים שישתלבו כמובן עם הארונות שבחרתם.

עיצוב מטבח כפרי מודרני

הצבעים במטבח שלנו

משחק הצבעים הינו בין הדברים החשובים ליצירה של מטבח בשני סגנונות – מודרני וכפרי. מצד אחד חשוב ללכת על צבעים שמשתלבים אחד עם השני (הרמוניה) ומאידך צבעים שיוצרים סוג של קונטרסט (ניגוד). שתי האפשרויות ישלימו לנו את התמונה. השילוב בין צבע לבין טכניקה הוא זה שיסייע לנו ליצור את המטבח המושלם. צבע דרמטי בארונות או בקרמיקה למשל דבר המאפיין את המטבח המודרני (אדום) יהיה חייב להשתלב עם רצפה ״חמימה״ ו״רכה״ או עם מכשירי חשמל בסגנון וינטג׳ סטייל מקרר עתיק וכיריים בסגנון איטלקי או צרפתי.

תאורה במטבח שלנו

ההקפדה על תאורה נכונה תאפשר לנו להשלים את התמונה המלאה. אם למשל הלכנו על ארונות בסגנון מודרני, אפשר לשלב גופי תאורה דרמטיים, אך אם הלכנו דווקא על ארונות כפריים, תאורה מודרנית וחדשנית בשילוב מתכות וצבעוניות תיצור את המראה המושלם. חשוב כמובן להקפיד על אור בטיחותי וחזק שיאפשר לנו לבצע את שלל הפעולות השונות במטבח.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם