03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
מטבחי פרובנס – כשקלאסי ומודרני נפגשים
פורסם בתאריך:08/05/16
כותב: מטבחי
Avatar
מטבחי פרובנס – כשקלאסי ומודרני נפגשים

מטבחי פרובנס

מטבחי פרובנס הם מטבחים שהשראת עיצובם נלקחת מאזור פרובנס. פרובנס הוא אזור מרהיב הממוקם בדרום צרפת, לשעבר פרובינקיה רומית וכיום חלק מחבל פרובנס-אלפ-קוט ד'אזור. פרובנס הוא חבל ארץ הנמצא דרומית לחבל בורגונדי וגובל בים התיכון מדרום ובאיטליה ממזרח.  בשל הקרבה שלו לים התיכון, ניתן לראות בתים ועיצובים המזכירים מעט את העיצוב הישראלי הכפרי. סגנון עיצוב פרובנס מפגיש בין הקלאסיות והכפריות של חבל הארץ, עם המודרניזציה הקיימת כיום. שילוב מסוג זה ניתן לראות בעיקר בעיצוב מטבחים בסגנון פרובנס. אז מה מאפיין מטבח בסגנון פרובנס? כמה מאפיינים מרהיבים בהמשך.

מה מאפיין מטבח בסגנון פרובנס?

מטבח פרובנס שם דגש על עיצוב נעים, חמים ומזמין. המטבח תמיד יעוצב מעץ מלא, והוא יהיה בעל משטחי עבודה גדולים ורחבי ידיים. את המטבח תמיד ילווה אי גדול או בר עליו ניתן לארח ולאכול. השימוש באי או בבר מתאים למטבחי פרובנס משום שהאלמנטים מייצגים את החמימות והכנסת האורחים של המבשלים במטבח. לאי או לבר יוספו כסאות אירוח נוחים במיוחד.

מטבח פרובנס

כמו הסבתא

מטבחי פרובנס מלבד היותם איכותיים, עליהם להביע משהו נוסטלגי ועתיק. הרעיון שעומד מאחורי עיצוב מטבח פרובנס, הוא בישול פשוט ומזמין, לצד מטבח נוסטלגי שממזכיר בהוויה שלו את המטבח הקטן והצנוע של סבתא ממנו היו יוצאים שפע של מטעמים. מטבח המעוצב בסגנון פרובנס מבטא את הבישול המזמין שיש בו צניעות וחיבור לשורשים שלנו.

שילובים עדינים וגסים

על מנת להביע את סגנון העיצוב הנוסטלגי, ולעשות זאת בצורה פרקטית ומודרנית, ניתן לראות במטבח פרובנס נגיעות של אלמנטים עדינים לצד אלמנטים גסים. כמו לדוגמא: פרזולים עדינים על חזיתות עץ מלא גסות. השילוב הינו שילוב מנצח.

משחק הצבעים – הגוונים של מטבח פרובנס

מלבד השילובים והעיצובים, חשוב לדעת שמטבחי פרובנס מתאפיינים בגוונים בהירים יחסית שהצבע הפופולארי ביותר במטבח מסוג זה הינו שמנת. הבהירות שהמטבח מאופיין בו מאפשרת משחק ושטח עיצוב נקי יותר על גביו ניתן לפעול וממנו ניתן לצאת אל עיצובים נוספים.

מדוע מטבח פרובנס פופולארי בארץ?

מטבח מסוג זה נחשב פופולארי בארץ בעיקר בשל הנגישות שהוא מאפשר. הישראלים ידועים באהבת הבישול והאוכל שלהם, כמו גם האהבה לעיצוב בעל סגנון חמים ונעים. מטבחי פרובנס בהיותם מספקים משטחי עבודה נוחים, מגירות גדולות, ושלל אלמנטים משלימים שמסייעים לבישול – מתאים במיוחד לסגנון הישראלי הססגוני והמיוחד.

מטבח פרובנס של לוגת

אנו בלוגת מתמחים בעיצוב ובניית מטבחי פרובנס. העיצוב הייחודי והאיכותי מלווה את חברתנו שנים רבות, ואנו מבצעים בנייה ועיצוב של המטבחים הכוללים התאמה ייחודית לסגנון, לתקציב ולשטח החלל.

 

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם