03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
הקשר שבין עיצוב המטבח ובישול טעים
פורסם בתאריך:13/09/18
כותב: מטבחי
Avatar
הקשר שבין עיצוב המטבח ובישול טעים

הצבא צועד על קיבתו… הדרך לליבו של הגבר עוברת בבטן….

כמה אמונות והנחות יסוד קיימות סביב פעולות הבישול. וזה לגמרי מובן הרי חלק לא מבוטל מחיינו מוקדש לאוכל.

ובמיוחד בישראל. האהבה לבישול ולאוכל לא פוסחת על אף בית הריבוי בעדות שונות ומאכלים שונים מביא את הישראלים היום לרצות להכיר ולהיחשף לכמה שיותר סגנונות ולהכיר תבלינים וטכניקות. הנישואים המעורבים הרבים גם הביאו אנשים רבים לרצות ללמוד לבשל מאכלים של עדות אחרות וללמד את המתכונים והמאכלים מהעדה שלהם.

בכל העולם השפים תפסו מקום של כבוד כמובילי דעה והם מככבים בתכניות הטלוויזיה ולא לחינם. הרצון העז של הרבה אנשים ללמוד לבשל ולהכיר סגנונות ומאכלים חדשים וכמובן לראות איך הקסם נוצר באמת מושיב רבבות מול המסך ומוציא אותם אחר כך לשווקים ולמרכולים לרכוש את המוצרים והכלים ולנסות בעצמם.

אחת הסיבות שתכניות הבישול מצליחות כל כך היא היכולת לראות את העבודה של המשתתפים בעמדת הבישול. העמדות מעוצבות באופן התואם לטרנד העיצובי הדומיננטי ובהרבה מאוד מובנים מסייע להטמיע אותו בקרב הצופים.

כן בעיצוב מטבחים, כמו באופנה יש טרנדים. יש אופנות וסגנונות שונים וקולקציות מושקעות שמיטב המעצבים מתכננים מראש.

וכמו כשהבגד מרגיש טוב זה ניכר במראה, כך גם המטבח צריך להרגיש טוב כדי להחמיא לאוכל.

בגד טוב צריך להיות הכי מחמיא אבל לא פחות נוח, כך גם המטבח צריך אסתטיקה ברמה גבוהה שתעורר השראה לבשל בהנאה ורמה פונקציונאלית גבוהה שילוב אלמנטים וחידושים חשמליים, שימוש בחומרי גלם איכותיים שמתכתבים עם צו האופנה והסגנונות.

וכמו שבאופנה יש אפשרות לבחור לרכוש בגד מוכן ואו לבצע שינויים ותיקונים אצל תופר/ת כך ניתן לעשות גם במטבחים.

קיימים מבחר סגנונות של עיצובי מטבחים קיימים שניתן להזמין וקיימת אפשרות לבצע בכל אחד מהם שינויים והתאמות למידות ולצרכים הספציפיים כדי שיתאימו לכל מטבח ומטבח באופן מושלם.

לפני שבוחרים מטבח חשוב מאוד לענות על מספר שאלות מקדימות

כמובן המידות – אורך, עומק, גובה.

היכן ממוקמים שקעי החשמל במידה והמטבח בנוי ורוצים להחליפו או במידה ומדובר בבית חדש שניתן להתאים את החשמל והתאורה בהתאם למטבח.

מי בני הבית ומה השימוש של כל אחד מהם במטבח?, האם שני בני הזוג מבשלים ? האם המטבח צריך להכיל כמה אנשים בו זמנית יחד או שלא?

היכן ממוקמת פינת האוכל בבית? האם היא צמודה /בתוך המטבח?

מה שגרת הארוחות בבית שלכם?

מה סוג האוכל שאתם מבשלים בעיקר וכמה חשוב לכם להכניס כלי בישול או מוצרי אפייה למטבח?

אל דאגה אין צורך לרשום, כשמגיעים לראות מטבחים ורוצים להתאים מטבח לבית יפגוש אתכם צוות מומחה ומקצועי וישאל אתכם את כל השאלות. כמובן שכדאי וחשוב לדעת מראש כמה שיותר פרטים כדי שתוכלו לענות על השאלות הללו במהלך האפיון אך גם אם אתם עוד מתלבטים ולא ממש סגורים עוד על הכל נוכל לסייע לכם ולעזור לכם גם לקבל החלטה.

איך מתאימים מטבח?

המטבח או אחד מהחללים החשובים בבית. יותר ויותר מתעניינים בו וגם כשמגיעים אלכם אורחים הם יכנסו למטבח. הנראות של המטבח יש בה כדי להעיד על האופן שבו חיים בני המשפחה.

הסדר הניקיון, האופן שבו המוצרים מסודרים, המיקום של הכלים והנגישות של כולם למדפים.

כמובן שיש הבדל בין בית עם /בלי ילדים אך כשבונים מטבח הכוונה היא לא להחליף אותו בעוד שנה אלא ליהנות ממנו לכמה שיותר זמן.

חשוב מאוד לבדוק לאיזה חומרים וגוונים בני הזוג מגיבים טוב יותר וזה אומר לטייל במטבחי הדגמה ולנסות לדמיין את עצמיכם עובדים במטבח .

לעשות תנועות שאתם עושים בדרך כלל במטבח ולדמיין ממש איך אתם מבשלים חביתה או חותכים סלט וגם איך תאפו עוגה.

הנוחות והפרקטיקה חייבים לבוא לידי ביטוי והמטבחים היום מאפשרים בדיוק את זה.

מאוד חשוב להתאים את המידות שלכם לאלו של המטבח ולא להמעיט בחשיבות ההתאמה של מיקומי המדפים, ארונות מטבח לגובה ולצרכים וההעדפות של בני הבית.

בבתים עם ילדים חשוב מאוד לדבר על הפסיכולוגיה ודרך החינוך שלכם. אם בעבר הורים נמנעו מלהכניס ילדים למטבח, הרי שהיום מעודדים מאוד את שילוב הילדים בכל עבודות הבית כבר מגיל צעיר. הילדים לומדים כבר בגן לחתוך סלט או להכין כריך ועושים שימוש בכלים שמתאימים לגיל שלהם. ילדים מאוד מתלהבים מהרעיון שהם יכולים לעשות דברים בעצמם והיכולת לאפשר להם לעשות את זה גם אם זה לפעמים כרוך בלכלוך בהתחלה חשובה מאוד.

כדאי לקחת בחשבון במידה ויש לכם תכניות להביא לעולם ילדים גם את הנקודה הזו ובמידה ויש לכם התלבטות לגבי מטבח מרווח או צר לחשוב גם על העבודה המשותפת עם ילדים במטבח שתבחרו.

מטבחים כשרים

בישראל בהרבה מאוד בתים שומרים כשרות בצורה כזו או אחרת בהלכה היהודית יש התייחסות גדולה לנושא האוכל והבישול וקיימים לא מעט כללים שלאנשים חשוב להקפיד עליהם בהתאם לאמונה שלהם.

לעיתים זה ישפיע על בחירת חומרי הגלם ועל המיקום ובמבנה ולכן במידה ויש לכם מטבח כשר ציינו זאת מיד כדי שלא תתלהבו ממטבח ואז תיאלצו לוותר עליו. כאמור ניתן לבצע התאמות שונות והמעצבים שלנו לוקחים בחשבון כמובן גם את הנושא הזה ואת האפשרויות לשנות ולגוון.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם