03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
עיצוב מטבחים כחלק מעיצוב הבית
פורסם בתאריך:09/07/17
כותב: מטבחי
Avatar
עיצוב מטבחים כחלק מעיצוב הבית

מי שבונה בית חדש או עורך שיפוץ כללי בדירתו נוהג לתכנן את המראה הכללי של הבית כבעל קו עיצובי אחיד, פחות או יותר. כך ניתן יהיה לראות שימוש בחומרי גלם דומים בכל רחבי הבית, בצבעים הלקוחים מאותה פלטת גוונים ובקשרים עיצוביים כלשהם בין החדרים השונים בבית.

המלאכה פשוטה למדי כאשר העיצוב מתייחס לכל הבית באופן כללי ובתוכו באופן פרטני למטבח, אבל מי שמעוניין ברכישת מטבח בלבד צריך כבר לבצע חשיבה עמוקה יותר באשר להתאמתו לאופי העיצובי של יתר חדרי הבית.

המטבח עבר למרכז

עד לא מזמן המטבח נחשב לחדר שבו הבישול היה נעשה בצנעה ובפרטיות. הדבר התבטא בעובדה שרבים נהגו לתחום אותו באמצעות דלת, והואיל ואף אחד לא היה נכנס אל המטבח פרט לבשלני הבית, העיצוב שלו היה פחות בחשיבותו לעומת זה של הסלון או חדרים אחרים.

אלא שהזמנים השתנו, וכיום המטבח הפך לא רק למקום שמבשלים בו את האוכל, אלא גם המקום שבו גם מארחים, יושבים ואוכלים יחד. זו אחת הסיבות בגינן יותר ויותר מטבחים נפתחים לרווחה אל חלל פתוח גדול אחד אשר כולל גם פינת אוכל וסלון, שכן הפונקציונליות של החדרים התחילה להשתלב זו בזו: אנחנו כבר לא רק מארחים בסלון ואוכלים במטבח, אלא גם אוכלים בסלון ומארחים במטבח.

ככל שהקו המפריד בין הייעוד של החדרים מיטשטש, כך טבעי הוא שגם הקו העיצובי ילך וייעשה דומה. המטבח הפך לסביבת אירוח, לאחד החדרים החשובים ביותר בבית, וחשיבותו העיצובית החלה לעלות והשתנתה בהתאם.

שילוב המטבח בעיצוב הבית

החיבור העיצובי של המטבח אל הסלון ואל שאר החדרים בבית יכול להתבצע באמצעות שפע של דרכים יצירתיות, הכוללות בין היתר שימוש בחומרי גלם ובצבעים דומים. כך למשל אם אתם חובבי עץ מלא ויש לכם רהיטי עץ בכל הבית, סביר להניח שהמטבח שלכם יכלול ארונות או משטחי עבודה מעץ. לחלופין, אם יש לכם בסלון מדרגות מעוצבות המובילות לקומה נוספת ועשויות מבטון, תוכלו לשלב במטבח שלכם אי מעוצב עשוי מבטון או משיש בצבע תואם.

בעת החשיבה על עיצוב המטבח כדאי לקחת בחשבון גם את התפקידים הפונקציונליים שהוא אמור למלא. אם למשל בכוונתכם לעשות שימוש באי כמקום להגיש עליו אוכל, הדבר עשוי להשפיע על מיקום ארונות ומגירות בצד הפנימי של המטבח ולא בצד שפונה אל הסלון. ובנוסף, אם הילדים נוהגים להכין שיעורים על האי של המטבח, כדאי לוודא שיהיו להם כיסאות גבוהים ותאורה מספקת.

לסיכום, המטבח של היום הפך לחלק בלתי נפרד מן הבית, עם פונקציונליות רחבה יותר מבעבר. לכן, בעת עיצוב מטבח כדאי להיעזר בהשראה מיתר החדרים, ובראשם הסלון, על מנת ליצור קו עיצובי אחיד שיהפוך את כל הבית למקשה אחת של סגנון ואופי.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם