03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
שטיחים במטבח – 3 טיפים לחידוש השטיח במטבח
פורסם בתאריך:20/05/16
כותב: מטבחי
Avatar
שטיחים במטבח – 3 טיפים לחידוש השטיח במטבח

שטיחים נתפסים בדעתם של רוב הישראלים כפריטים שמתאימים יותר לסלון או לחדר השינה מאשר לאמבטיה, אולם בשנים האחרונות נראה שביותר ויותר מטבחים נפרשים שטיחים ייעודיים לחדר הזה של הבית. מפאת אופיו של המטבח כחדר שבו נהוג לבשל, לערבב, להקציף, לטרוף ולעשות שלל פעולות נוספות שבסופו של דבר עלולות להתיז אוכל ונוזלים על הרצפה והשטיח, בדרך כלל מדובר בשטיחי PVC, אם כי לא מן הנמנע שיהיה זה שטיח בד במטבחים בהם פחות מבשלים ויותר מחממים או מזמינים אוכל מוכן.

כך או כך, שטיחים במטבח עלולים להתלכלך מעת לעת, וכדאי לדעת כיצד לבצע תהליך של ניקוי שטיחים ולשמור על אורך חייהם לזמן רב ככל האפשר. להלן כמה טיפים שיסייעו לכם בכך:

  1. יש כתם? לנקות מיד!

שטיחי PVC אמנם נחשבים לקלים מאוד לניקוי, אולם גם כאשר מדובר ב-PVC ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בשטיח בד, מומלץ מאוד לנקות כל כתם סמוך ככל האפשר להיווצרותו. כך למשל נוזלים מסויימים עלולים לחדור אל סיביו של שטיח בד ולשנות את ההרכב שלו כך שהכתם יהפוך לבלתי ניתן להסרה; וכתמים שומניים עלולים ליצור משקעים אפילו על שטיחי PVC, כאלה שבהמשך יותירו סימן ויהיה מאוד קשה להסיר לחלוטין.

במילים אחרות, ככל שתמהרו לנקות את הכתם כך יש סיכוי גבוה יותר שהוא אכן ייעלם לגמרי; ככל שתתמהמהו, המשימה תהפוך מורכבת יותר.

  1. זהירות מחומרי ניקוי

קיימים אינספור חומרי ניקוי בסופרמרקט, וככל הנראה יש לכם גם בבית כמה חומרי ניקוי שעשויים להיראות לכם מתאימים לניקוי שטיח המטבח, אבל חשוב לזכור שלא כל חומר ניקוי אכן מתאים לכל שטיח; למעשה, יש חומרי ניקוי ששימוש בהם על חומרים מסוימים יכול לגרום לתגובה בלתי צפויה שתסתיים בכתם חדש ובלתי הפיך. לכן מוטב לבדוק תחילה את השפעת חומרי הניקוי על איזור נסתר בשטיח, אם יש כזה, ורק אם מוכח כי אין השפעה מזיקה – להשתמש בחומר הניקוי הזה.

בהקשר זה ראוי לציין גם שלעיתים כלל אין צורך להשתמש בחומרי ניקוי כימיים, משום שאפשר להשתמש בחומרים פשוטים ובסיסיים שנמצאים כמעט בכל בית. כך למשל שטיח PVC יהיה קל מאוד לניקוי באמצעות מים חמימים, ובמקרים של כתמים קשים אפשר לנסות גם שימוש בחומץ, לימון או אבקת סודה לשתייה.

  1. התמידו בתחזוקה קבועה

גם אם אתם בשלנים מיומנים בעלי קואורדינציה ושיווי משקל יוצאי דופן כך ששום דבר לא ניתז על שטיח המטבח שלכם, עדיין סביר להניח שהוא מתלכלך מעצם הדריכה וההליכה היומיומיים עליו. לכלוך כזה הוא בדרך כלל בלתי נראה לעין, אבל הוא יכול להוות כר פורה לחיידקים, פטריות וכו'.

שטפו את השטיח במים או בחומר ניקוי ייעודי, ועשו לכם מנהג לחזור על פעולה הניקיון לפחות אחת לשבוע. כך המטבח שלכם גם ייראה טוב יותר וגם יהיה בריא יותר לשהות בו.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם