03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
סוגים שונים של דלתות לארונות מטבח
פורסם בתאריך:10/05/16
כותב: מטבחי
Avatar
סוגים שונים של דלתות לארונות מטבח

סוגים שונים של דלתות לארונות מטבח

מטבח הוא חלל אותו אנו מתכננים, יוצרים ובונים במטרה שישמש אותנו לתקופה ממושכת ולכן חשוב לשים דגש על כל פרט ופרט. כמובן שההחלטה החשובה ביותר היא הסגנון העיצובי של המטבח, בהמשך נחליט על מיקומו של פריט בהתאם לגודל החלל,  על החיפויים וכמובן חומרי הגלם מהם המטבח מיוצר. בין הפרמטרים המרכזיים במטבח הם הארונות. ארונות המטבח תופסים נדבח חשוב מכמה סיבות:

  • הם חייבים להיות מיוצרים מחומרים איכותיים ועמידים לאורך שנים, ״להתמודד״ עם ריחות, כתמים, טמפרטורה גבוהה ועוד.
  • ארונות המטבח חייבים להיות חזקים ויציבים שכן הם נושאים כלים כבדים כמו צלחות, סירים, כוסות ומוצרי מזווה. אנו פותחים וסוגרים את הארונות עשרות פעמים ביום ולכן עמידותם קריטית לאורך החיים של המטבח.
  • ארונות המטבח משמשים בתור התפאורה של המטבח ולכן חשוב להתאימם לסגנון העיצובי של המטבח – כפרי, מודרני, קלאסי או משולב.

אז אילו סוגים של דלתות קיימים לארונות המטבח ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

ניתן לחלק בכלליות את סוגי הארונות העיקריים לשניים. יש דלתות הממוקמות בתוך המסגרת של הארון מה שמעניק למטבח מראה יוקרתי. כאן דרוש דיוק, הקפדה על כל פרט ולרוב דלתות מסוג זה מייקרות את המטבח. הסוג השני מאופיין בדלתות שממוקמות על המסגרת עצמה של הארון, הן נחשבות לדלתות פשוטות יותר ומאפשרות לרכוש מטבח במחיר אטרקטיבי.

מטבחיים יוקרתיים בעיצוב מושלם

  • ארונות עם דלתות זכוכית – בארונות אלה הדלתות עשויות מזכוכית מחוסמת (שקופה או אטומה). לרוב נעשה בהם שימוש במטבחים מודרניים חדשניים או במטבחים כפריים במטרה ״לשבור״ את המראה העצי הכבד. נהוג לכנותם ארונות ויטרינה. לרוב את הזכוכית נדביק על לוח סנדוויץ׳ מה שישפר משמעותית את עמידתו וחוזקו של הארון.
  • דלתות מלוח אחיד – דלתות אלה נהוג לייצר מעץ מלא, פורניר, נירוסטה או פורמייקה. גם הן מתאימות למטבחים מודרניים בשל היותן יוצרות מראה נקי וחד.
  • דלתות עם פנלים – דלתות מסוג זה מייצרים לרוב מלוחות עץ אותם חיברו זה לזה. הן משדרגות את מראה המטבח ומעניקות לו אלגנטיות וייחודיות. דלתות מסוג זה לרוב יתאימו למטבחים כפריים, פרובנסיאליים או קלאסיים. גם את הפנלים נהוג לחלק לכמה סוגים: פנל מורם, פנל מעוגל, פנל פסים או פנל בנסיגה.

טרם בוחרים את דלתות המטבח כדאי לשאול שאלות כמו למשל: מה יהיה סגנון המטבח שלנו, איזה מראה אנחנו רוצים ליצור, האם אנו מעוניינים בדלת המאופיינת במראה טבעי, אטום או נקי, האם אנו מעוניינים בדלתות עם טקסטורה או ללא, כך נוכל להתאים את סוג הדלתות לסגנון הסופי של המטבח ולאווירה אותה אנו מעוניינים ליצור.

 

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם