03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
שמרו על המטבח שלכם נקי ומבהיק
פורסם בתאריך:18/05/17
כותב: מטבחי
Avatar
שמרו על המטבח שלכם נקי ומבהיק

רבות כבר דובר על העובדה שהמטבח הוא מרכז הבית והחדר הכי משמעותי בו. זו הסיבה בגינה מטבחים חייבים לשלב בין פונקציונליות לאסתטיקה, טכנולוגיה ויצירתיות. אולם יש דבר נוסף שחשוב לזכור בקשר למטבח: הניקיון.

חשיבות הניקיון ברורה מאליה בכל חדרי הבית, אבל במיוחד במטבח בו נמצא האוכל שאנו אוכלים. מעבר לאסתטיקה ולחשק להיכנס להכין סלט או כוס קפה, מטבח נקי מלכלוך הוא גם מטבח נקי מחיידקים, ולכן בריא יותר.

אספנו עבורכם מספר טיפים לניקיון המטבח, כדי שתשמרו עליו מבריק, יפה ובריא לשנים רבות. בין אם רכשתם מטבח רק לאחרונה או שהוא קיים בביתכם כבר מספר שנים, מובטח שאם תיעזרו בהצעות שלהלן – הוא ייראה כמו חדש לאורך זמן.

ניקיון משטחים

את השיש מומלץ לנקות בעזרת סבון כלים ומים רותחים. ניתן לרכוש גם תכשירי ניקוי המיועדים במיוחד לניקיון שיש, על פי סוג השיש במטבח שלכם. את הקרמיקה במטבח כדאי לנקות עם מטלית טבולה באלכוהול ומעט מים רותחים. קרשי חיתוך אפשר להכניס למדיח הכלים או לנקות בעזרת חומץ ולימון.

ניקוי כלי המטבח

סירים: מלאו את הסיר המלוכלך במים עם סודה לשתייה והביאו להרתחה. לאחר מכן עברו על דופן הסיר עם מטלית ומעט סבון כלים.

מחבתות: במקרים קשים במיוחד ניתן להשתמש ב… אבקת כביסה! פשוט שפכו מעט מים למחבת, הוסיפו אבקת כביסה והרתיחו.

סכו"ם: הכניסו למדיח הכלים, ולחידוש הברק הוסיפו פנימה גם כמה פרוסות לימון.

ניקוי מכשירים

כיריים: התיזו מסיר שומנים והשרו אות הכיריים למשך כחצי שעה. לחלופין, ערבבו סודה לשתייה ומעט מים רותחים, השהות מספר שעות ונקו בעזרת מטלית, ולא בעזרת ספוג ברזל שעלול לשרוט את הכיריים.

תנור אפייה: אם התנור שלכם איננו מן הסוג שמסוגל לנקות את עצמו באופן אוטומטי, ערבבו חומץ, מים וסודה לשתייה ביחסים שווים, מרחו על הדפנות, השרו למשך כל הלילה ונגבו למחרת עם מטלית טבולה במים רותחים.

מדיח כלים: הוא אמנם מנקה לנו את הכלים, אבל גם את המדיח עצמו כדאי לנקות מדי פעם, וכל מה שצריך כמה כמה פרוסות לימון ושלוש או ארבע כפות סודה לשתייה בתכנית הדחה קצרה.

ניקוי הרצפה

את רצפת המטבח ניתן לנקות כפי שמנקים את רצפתו של כל חדר אחר בבית: שאבו את הלכלוך והאבק בעזרת שואב אבק רובוטי או רגיל, ושטפו במים עם נוזל שטיפת רצפות. אם בדיוק נגמר לכם חומר הניקוי, הוסיפו למים חומץ.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם