03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
שלבים חשובים בתכנון מטבח
פורסם בתאריך:19/05/16
כותב: מטבחי
Avatar
שלבים חשובים בתכנון מטבח

מטבח שתוכנן מקצועית על ידי אדריכלים ומעצבי פנים בעלי ניסיון רב שנים ומומחיות בתחום הוא מטבח שישרת את קהל היעד שלו באופן הטוב ביותר. מטבח זה יענה על הצרכים של בני המשפחה המתגוררים בבית או העובדים שמועסקים באותו מקום עבודה ויאפשר שימוש פונקציונאלי יעיל ונוח בחלל המטבח.

חלוקת המטבח

המטבח נחלק למספר חללים (איזורים) וחשוב לתכנן אותו בהתאם. החלק הראשון אותו יש לתכנן הוא אותו האיזור במטבח בו מעוניינים לבשל ולאפות את המזונות השונים. לאחר מכן יש להקדיש תשומת לב לתכנון איזור אחסון המזונות במטבח. האיזור השלישי יהיה זה בו מאחסנים את כל הכלים והאביזרים החיוניים לשימוש במטבח והאיזור האחרון יהיה זה בו יהיו כל הכלים והמשטחים הקשורים אל ניקיון המבטח.

 

תמיד חשוב לקחת שמלבד החלוקה הנכונה של חלל המטבח תפקידו של המטבח הוא לשרת פונקציונאלית אופטימאלית את דיירי הבית והאורחים ולמנוע מצב בו אדם שנכנס אל המטבח (דייר בבית או אורח) יצטרך להתאמץ על מנת למצוא אביזר, כלי או מזון בו. דבר נוסף אותו יש לקחת בחשבון הוא תכנון נכון של איזור האחסון במטבח. כל אלו יבטיחו לכם שתוכלו לעבוד ביעילות ובמהירות במטבח המאורגן שלכם.

kuppersbusch1

 

החלטות מקדימות ובחירות נכונות

טרם תכנון מטבח חשוב לשכור את שירותיה של חברה בעלת מוניטין מוצלח בכל הקשור אל ייצור, שיווק ועיצוב מטבחים וחברה שמעסיקה צוות מומחים הכולל אדריכלים, מעצבי פנים, מודדים ואנשי מקצוע נוספים שיבצעו עבורכם את משימת מדידת גודל חלל המטבח, יקשיבו לדרישותיכם, יבררו מהו סגנון המטבח בו אתם מעוניינים ובסופו של דבר יתכננו עבורכם את המטבח. טרם הפנייה לחברה חשוב לקבוע מהו התקציב שלכם לתכנון ורכישת מטבח, מהו לוח הזמנים הרצוי לכם לתחילתה וסיומה של העבודה ומה סוג המטבח בו אתם מעוניינים (מטבח בסגנון כפרי, היי טקיסטי מודרני וכו').

תכנון מטבח – השלבים

  • בחירת אנשי מקצוע – בחירת אדריכל ו/או מעצב פנים בעלי ניסיון ומוניטין מוצלחים בתכנון מטבחים.
  • רישום ולמידה של נתוני המטבח- מדידת חלל המטבח ולמידת המרחב הפיזי של המטבח.
  • איפיון – האיפיון יכלול את ההתנהלות של בני המשפחה במרחב המטבח, מספר הנפשות שישתמשו במטבח, דפוס השימוש וכל הדרישות והצרכים של משתמשי המטבח.
  • דרישות הלקוח- שיחה אל מול הלקוח במטרה להבין מהם דרישותיו ורצונותיו.
  • תאורה – תכנון תאורת המטבח תתבסס על מיקום החלונות והתאורה הטבעית של המטבח אל מול התאורה המלאכותית שתשמש את בעלי הבית. חשוב לדאוג שאזור משטח העבודה יהיה מואר לאורך כל השעות של היום.
  • בחירת טיפוס וסוג המטבח- ניתן לבחור במטבח בעל קו אחד, שני קווים, בצורת האות ר', מטבח עם אי באמצע או מטבח בצורת האות ח'. מטבח בסגנון כפרי, מטבח מודרני הייטקיסטי או כל סגנון אחר.
  • תכנון אחסון – תכנון חכם של כל הקשור אל אחסון המזון, האביזרים והציוד במטבח. האחסון החכם יכלול ארונות, מדפים ומגירות נשלפות.

לסיכום, תכנון חכם של מטבח מחייב בחירה מושכלת של אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב ומוניטין מוצלח ובחירת חומרים איכותיים.

מטבחי לוגת – מצוינות בייצור, שיווק, עיצוב ותכנון מטבחים בישראל

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם