03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
איך לאוורר את המטבח?
פורסם בתאריך:26/06/17
כותב: מטבחי
Avatar
איך לאוורר את המטבח?

סוגיית אוורור המטבח היא חשובה משום שנמצאים בו מכשירים חשמליים שמתחממים כגון תנור אפייה וכיריים, וכן מצטברים בו אדי בישול שהניחוח שלכם יכול להיות נעים באותו רגע אולם קצת פחות נעים לאחר יומיים באוויר. במילים אחרות, אם אתם עומדים לרכוש מטבח חדש או לשפץ מטבח קיים, כדאי לקחת בחשבון את עניין האוורור. להלן ארבע שיטות נפוצות ומעט על היתרונות והחסרונות של כל אחת:

מזגן

במקרים רבים התקנת מזגן במטבח היא בעייתית למדי, משום שהמזגן יונק את האדים של הבישול, המסננים שלו מתלכלכים ונסתמים מהר יותר. הוא גם קשה יותר לניקוי, ולאורך הזמן עשוי הגוון שלו עשוי להשתנות במעט.

עדיין חשוב לכם שהמטבח יהיה ממוזג? התקינו קולט אדים איכותי מעל הכיריים, או מקמו את המזגן הרחק מאיזור הפעילות העיקרי, כך שיזרים לשם אוויר קר ויהיה מוגן ככל האפשר מאדי הבישול.

מאוורר תקרה

החלופה החסכונית יותר למזגן היא מאוורר תקרה. הוא קל יותר לניקוי הואיל ואין לו מסננים שצריך לנקות לעתים תכופות, הוא הרבה יותר חסכוני בחשמל, והוא יניע את האוויר באופן יעיל כך שהריחות יתפוגגו גם מן הפינות הנסתרות ביותר של המטבח.

בעת התקנת מאוורר התקרה הקפידו כי הוא מרוחק לפחות מטר אחד מן הכיריים, על מנת למנוע מצב בו הרוח מן הכנפיים שלו מלבה את הלהבה. דגמים מסוימים של מאווררי תקרה ניתן גם לשלב לשלב עם גוף תאורה ולהתקין במרכז המטבח כפריט פונקציונלי ודקורטיבי כאחד.

ונטה

אחד המתקנים שהפכו פופולריים בשנים האחרונות הוא ונטה המותקנת בקיר החיצוני של המטבח, מעין שילוב בין קולט אדים לבין מאוורר, אשר שואבת את האוויר אל מחוץ למטבח. וונטות שכאלה מותקנות בתאי שירותים, במקלטים ובכל מקום שבו אין אוורור מספק, ועל כן טבעי הדבר שהן הגיעו גם למטבחים.

בחירת הוונטה המתאימה צריכה להיעשות בשיתוף איש מקצוע, אשר יתאים את המתקן לצורך שלכם. מבחינת עלויות, ההתקנה והתפעול השוטף נמצאים בין מאוורר התקרה לבין המזגן, וכך גם תדירות הניקוי.

1

פשוט לפתוח את החלון

בין אם התקנתם מזגן, מאוורר תקרה או ונטה, לפעמים פשוט כדאי לנסות ולפתוח את החלון לרווחה. דרכו יוצאים האוויר החם וריחות הטיגון והבישול ונכנסים אוויר נקי וחמצן טרי, וגם בימים שרביים רוחות קלות יסייעו בהורדת הטמפרטורה במטבח. ניתן להתקין רשת למניעת חדירת מעופפים פנימה, אולם בהשוואה לאפשרויות האחרות, עלויות התפעול של חלון פתוח לרווחה הן אפסיות.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם