03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
איך לבחור ארונות מטבח?
פורסם בתאריך:28/09/16
כותב: מטבחי
Avatar
איך לבחור ארונות מטבח?

בחירת המטבח החל מהסגנון העיצובי, דרך חומרי הגלם ושיטת האחסון המועדפת עלינו, האביזרים הנלווים שישמשו אותנו במגוון הפעולות אותן אנו מבצעים במטבח ועד מכשירי החשמל מתבצעת לרוב על פי הגודל של החלל ועל פי הסגנון העיצובי אותו אנו מעדיפים.

לארונות המטבח יש השפעה ניכרת הן בהיבט הפרקטי שכן הם אלו שיסייעו לנו בתהליך האחסון והסידור של הסירים, המחבתות, הכוסות, הסכו״ם דברי המזון היבשים והן בהיבט העיצובי שכן הם אלו שמכתיבים את הסגנון העיצובי של המטבח ומעניקים לו את הטון. לדוגמא אם נבחר ארונות מטבח מעץ מלא בגוון חום נוכל לקחת את המטבח שלנו למקום כפרי, חמים ומשפחתי בעוד עם הארונות יהיו דווקא מפורמייקה לבנה או שמנתית המטבח יצעד לכיוונים המודרניים, שילוב של השניים יאפשר לנו להנות ממטבח משולב. אז איך לבחור ארונות מטבח – על כך במאמר הבא.

לבחור ארונות מטבחארונת המטבח הבסיס של הבסיס

הארונות למעשה מהווים משהו מאוד בסיסי כאמור הן בהיבט הפונקציונלי והן בהיבט העיצובי. יש המון סוגים של ארונות מטבח וההבדלים באים לידי ביטוי בחומרי הגלם השונים, בצורות, בגדלים, בגימורים, בפרזולים בצבעים וכמובן – במחיר.

ניתן לבצע הפרדה בין שני סוגים של ארונות מטבח וכך לעשות קצת סדר …

  1. ארונות מטבח סטנדרטיים – אלו הם ארונות המגיעים במחיר קבוע, גודל סטנדרטי והמחיר שלהם לרוב יהיה זול משמעותית ביחס לארונות האחרים המוצעים בשוק. בעוד המחיר והזמינות מהווים יתרון, הבנליות וחוסר העניין בארונות אלו מהווים סוג של חיסרון, שוב תלוי בצרכים שלכם מהמטבח עצמו.
  2. ארונות מטבח בהתאמה אישית – אלו הם ארונות המיוצרים על פי מידות מיוחדות ואינם נמצאים במלאי זמין. החיסרון הוא שבחירת מטבח עם ארונות בהתאמה אישית יחייב אותנו לחכות שכן ייקח זמן עד שהמטבח יעבור תהליך ייצור קפדני. בנוסף, מחיר ארונות בהתאמה אישית לרוב יהיה יקר יותר מה שכן אנו מקבלים מטבח ברמת גימור גבוהה במיוחד בו שמים יתר תשומת לב על כל הפרטים הקטנים – חומר גלם איכותי, רמת גימור גבוהה, מנגנון פתיחה וסגירה חכם ועוד.

מה עוד משפיע על הבחירה של ארונות מטבח ומאילו חומרים נהוג לבנות אותם?

אז ככה, חשוב להבין שארונות המטבח מורכבים משני חלקים עיקריים – גוף הארון והחזיתות – הדלתות והמגירות. פעמים רבות אנשים בטוחים שעץ מלא הוא חומר הגלם ממנו נהוג לבנות את גוף הארון אך האמת היא שזה ממש לא ככה שכן פרט לעובדה שמדובר בחומר גלם יקר במיוחד הוא גם חייב לעבור המון תהליכים, זאת משום שהמטבח נחשב לחלל לח, חם מאוד עם שינויי טמפרטורה קיצוניים מה שעלול לגרום לעיוות של העץ ואף להרס שלו. עם זאת, כן ניתן לשלב עץ מלא בארונות המטבח אך ההמלצה הינה לעשות זאת בדלתות או במגירות ולא בגוף עצמו. לכן, הבחירה של יצרניות המטבח באופן כללי ושלנו כאן במטבחי לוגת לגוף הארון היא חומרים כמו לוחות סנדביץ’, סיבית ו – MDF שהם סוג של עץ אבל מעובד. הסנדביץ’ נחשב למעט יקר יותר מהסיבית וב- MDF נהוג לעשות שימוש בבניית מגירות וחזיתות הארונות שכן ניתן להוסיף לו כל מיני גימורים וחריטות, לצפות אותו בפורניר ועוד.

אחד הדברים הכי חשובים עליכם להקפיד וזה לא משנה מאיזה חומר גלם יהיו עשויים החזיתות, הארונות והמגירות הוא לוודא שהכל בנוי עם ברגים שלמעשה הופכים את ארונות ומגירות המטבח לחזקים, עמידים לאורך שנים ומונעים פירוק שלהם.

אנחנו במטבחי לוגת נשמח להתאים עבורכם את ארונות המטבח שהכי מתאימים לכם, לצרכים שלכם וכמובן לתקציב העומד ברשותכם.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם