03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
עולם של וילונות מעוצבים למטבח
פורסם בתאריך:17/04/18
כותב: מטבחי
Avatar
עולם של וילונות מעוצבים למטבח

המטבח שלנו הוא חלל מרכזי בבית בו אנו מתאספים יחד לארוחה, אך המטבח לא נועד רק לפעולות כמו אכילה, בישול ואפייה, הוא נחשב לאזור שמפגיש את הנפשות בבית ונעים לשבת בו גם למטרות שיחה, הצפה של רגשות ועניינים שקשורים ליחסים בבית ועוד. לכן, יש חשיבות גדולה לעיצוב של חלל זה וככל שנאפשר לו להיות נעים ומזמין, כך גם נשהה בו יותר. אווירה זו ניתן ליצור על ידי וילונות למטבח שמשרים חום ותחושת אחווה.

וילונות במטבחים מעוצבים יאפשרו הצללה בכל שעות היום ויגרמו לאווירה שבה נחשוק להתרווח בכל שעה במטבח. מטבחים שיש בהם אור חודרני לא תמיד ישרו עלינו את האווירה הרצויה, לעומת מטבח שהאור שלו מסונן על ידי וילון נעים, יעניק מיד את האווירה הנעימה והמכרבלת.

תכנון עיצוב וילונות למטבח
עיצוב של ווילונות הוא תחום בפני עצמו ובטח כשמדובר בווילונות לחלל המטבח. וילון למטבח מוכרח לעמוד בתנאים של טמפרטורה, לכלוך, ומעל הכל עליו להיות בטיחותי. עיצוב של סוגי וילונות אלה הם אתגר, אך עדיין ניתן לראות מבחר סגנונות של וילונות למטבח, כשחומרי הגלם נבחרים בקפידה. חשוב שחומרי הגלם לא יספגו את הלחות והריחות ששוררים בחלל ושהווילון לא יהיו מבד קל שמתעופף ברוח ובכך יסכן את כל הנוכחים באש הלהבה על הכיריים. חשוב שהווילונות יספקו הצללה נאותה ויאפשרו עבודה נוחה ויעילה במטבח. ניתן היום לעצב וילונות במטבחים בתאמה אישית, בווילונות קלסיים מבדים עבים ויציבים או בווילונות מודרניים שעשויים מפלסטיק קשיח או דמוי עץ ועוד.

מגוון של עיצוב וילונות למטבח
על מנת שנצליח לבחור את הווילון המתאים חשוב להכיר במנעד הרחב של וילונות למטבחים. יש וילונות מעוצבים בעלי סגנון שונה שעשויים מחומרים שונים ובגוונים רבים. יש וילונות בד נפתחים לצד שניתן לקשור אותם עם סרט, ויש וילונות גלילה למטבח שניתן לפתוח אותם מלמטה למעלה והם מומלצים מאוד לחלל המטבח, הפתיחה שלהם קלה, גם בזמן שעסוקים בבישול ואפייה. חלל המטבח ספוג באדים ולחות ויש להתחשב בעובדה זו בעת בחירה של וילון. כמו כן, יש בחלל המטבח ריחות שיכולים להידבק לבדים מסוימים, ולכן חשוב שהבדים לא יהיו נספגים אלא בדים דוחי לכלוכך, שעומדים בטמפרטורות השונות ונוחים לתחזוקה ולניקוי, ושלא יצריכו התעסקות יתרה.

עוד יתרונות שיש לווילונות מטבח
וילונות רבים גם ידחו מעופפים שמנסים לחדור בעקבות הריח של המזון. ובמידה ובוחרים וילונות מעץ בסגנון כפרי חשוב שיהיו מרוחים בחומר שמונע שחיקה אל מול קרני השמש. כל וילון מעוצב שתכניסו לחלל צריך לתחום את החלל ולהיות מותאם לעיצוב הכללי של המטבח, הוא חייב להיות יציב ובטיחותי ולא להוות סכנה.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם