03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
שילוב פרגולה ומטבחים כפריים
פורסם בתאריך:26/10/17
כותב: מטבחי
Avatar
שילוב פרגולה ומטבחים כפריים

אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות הוא חזרה לעיצוב הכפרי, ולא מדובר רק בסלון, אלא גם בשאר חלקי הבית ובראשם המטבח. המטבח הכפרי מתבטא בשימוש בחומרים כמו עץ, אבן, אבל גם מתכת, אשר משמשת בעיקר לפרזולים. את המטבח הכפרי ניתן להעשיר באמצעות ריהוט תואם ושימוש בגוונים כגון שמנת, ירוק בהיר או אפילו בז. יש אינספור אפשרויות לעצב את המטבח, והחוכמה היא לא להכביד יותר מדי בהתאם לגודל החלל.

שילוב פרגולות מעץ להשלמת המראה הכפרי

אחת הדרכים להשלים את המראה הכפרי גם מבחוץ היא בחירת דלתות עץ גדולות וריהוט גינה תואם, אך גם להצללה על החצר יש חשיבות עיצובית לא קטנה. כאשר בונים פרגולה לגינה מעץ, יש להקפיד על בחירת העץ המתאים שיהיה גם פרקטי ולא רק יפה. חשוב לזכור שדוגמה של עץ שרואים בצילום או בקטלוג שונה לחלוטין מהאופן שבו הוא ייראה כחלק מפרגולה.

העצים השונים נבדלים זה מזה לא רק בצבע ובמראה שלהם (העצים המסיביים יותר הם אלו שלרוב מתאימים למטבח הכפרי הכבד יותר כגון וינטאג'), אלא גם בחוזק שלהם והעמידות בפני פגעי הטבע. רוב העצים בארץ מותאמים למזג האוויר הישראלי, אף על פי שהם יכולים להגיע גם ממדינות כמו פינלנד.

אחד העצים המתאימים ביותר לפרגולה כפרית הוא העץ הגושני: העץ הגושני אינו בהכרח עץ מסוג מסוים, אלא מדובר בעץ שהודבק ממספר לוחות עץ שונים. דבר זה מאפשר ליצור קורות עץ ארוכות יחסית ומפתחים גדולים ומרשימים. יש רבים שמקשרים את העץ הגושני דווקא עם שלל עצי האורן הפופולריים בארץ, אך חשוב לזכור שעץ האורן שמשמש לבניית מטבחים וריהוט לפנים הבית הוא עץ אורן רך, וזאת לעומת עץ האורן המשמש לבניית פרגולות שהוא לרוב עץ אורן קשה יותר ובעל עמידות גבוהה יותר הנדרשת על מנת שישרוד בחוץ.

כיסוי הפרגולה

עד כה דיברנו בעיקר על הפרופיל של הפרגולה, אבל על מנת להשלים את המראה הכפרי מן הפנים אל החוץ, יש גם צורך לבחור את הקירוי המתאים. בין הקרויים המתאימים למראה כפרי ניתן למנות קורות עץ וכיסוי של עצי במבוק. עם זאת, יש לזכור שלא כל הכיסויים מספקים הגנה מלאה מפני הגשם בחורף והדבר תלוי בעיקר בצפיפות החומר ממנו עשוי הקירוי.

איפה למקם את המטבח?

אם התמזל מזלכם ויש לכם את האפשרות לתכנן את הבית באמצעות אדריכל, רצוי לשקול הצבת דלת הפונה אל המרפסת דווקא מן המטבח. הסיבה לכך היא כפולה : השגת אוורור טוב למטבח בלי שימוש במאורר תקרה או קולט אדים / ונטה. שנית כל, בצורה זו קל יותר לאכול על המרפסת ולפנות את הכלים המלוכלכים אל המטבח

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם