03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
מטבח לבן – למה כדאי?
פורסם בתאריך:13/09/18
כותב: מטבחי
Avatar
מטבח לבן – למה כדאי?

יתרונות המטבח הלבן

לצבעים שסביבנו השפעה על מצב הרוח והאנרגיה שלנו. מחקרים רבים מצביעים על קשר ישיר בין הנטייה הפסיכולוגית של בני אדם לבין הצבעים שיהיו דומיננטיים בחייהם. לצבעים משמעויות תרבותיות שונות ומיתוסים רבים ולא פעם אלו משפיעים על העדפה ובחירה בצבע לבית או ללבוש בהתאם. כשמעצבים את הבית לוקחים בחשבון הרבה פרמטרים שקשורים לפרקטיקה של בני הבית. כמה הניקיון תופס מקום, כמה זמן ומשאבים יש לנושא הניקיון, עד כמה חשוב לבני הבית שהבית יראה מסודר כל הזמן, הצבע הלבן מלווה בהרבה מאוד הקשרים ואסוציאציות בכל תחומי החיים, וגם סובל מכמה מיתוסים בכל מה שקשור לשימוש בו בכל מה שקשור לניקיון.

הצבע הלבן מתלכלך בדיוק אותו הדבר כמו שהצבעים האחרים מתלכלכים אלא שלפעמים לפי סוג וצבע הלכלוך ניתן לראות על הלבן יותר מהר את הלכלוך.

מיום ליום המודעות שלנו גוברת והידע שנצבר בעולם לגבי החשיבות של הניקיון ובמיוחד בקרבה לאוכל שאנחנו אוכלים דווקא הופכת את העובדה שניתן לראות את הלכלוך בקלות ליתרון גדול למי שהניקיון חשובים להם.

הרבה אנשים סבורים בטעות שאת הצבע הלבן יותר קשה לנקות וזו כאמור שגיאה מכיוון שגם בעבר וגם כיום יש פתרונות רבים לניקיון שמתחרים בניהם על איכות הלובן והברק ומתאימים במיוחד לשמירה על הלבן נקי לאורך זמן. חשוב מאוד לשלב חומרים מתאימים לאזורים השונים במטבח שיכולים לסייע למניעת היווצרות הלכלוך והכתמים מלכתחילה. קיימים היום מבחר פתרונות ופטנטים לכל מטבח שניתן למצוא גם בצבע לבן לשילוב על הכיור /השיש /הרצפה שיסייעו לכם לנקות בקלות רבה ולהימנע מהצורך לנקות כל הזמן.

הרבה פעמים נוטים להחשיב את הצבע הלבן לצבע קר ומלאכותי. הצבע הלבן הרבה פעמים בהיר מדי וחשוב לקחת בחשבון את המיקום של המטבח והתאורה שתהיה בו. הצבע הלבן יכול ליצור תחושה של מרחב ואוורור לעומת צבעים כהים שיכולים לייצר תחושה של סגירות ואינטימיות.

כמובן שכשמדברים על מטבח לבן אין המשמעות שהכל צריך להיות לבן אלא שהלבן יהיה הצבע הדומיננטי. ניתן לעשות שימשו בחומרים שונים כדי לייצר משחק בין מרקמים וקיימים גוונים שונים של לבן שגם איתם ניתן לשחק. ניתן לייצר מטבח לבן עם טקסטורה שמשלבת עוד צבע או מספר צבעים שישתלבו עם העיצוב הכולל של הבית ועם ההעדפות האישיות שלכם. השילוב של צבע/ים נוסף/ים במטבח יכול לסייע ביצירת מרחב מצד אחד ואינטימיות וחמימות מצד שני.

חשוב לקחת בחשבון שלמטבח יש את הצבעוניות שלו ממילא כתוצאה מהגוונים של מוצרי המזון ושל המאכלים והכלים. האווירה הכללית היום של השיתוף במדיה החברתית שהופכת כל אחד לבלוגר אוכל פוטנציאלי גם יכולה לבוא יופי לידי ביטוי כשיש לכם מקום מעוצב ולבן שבו תוכלו לצלם את המאכלים ואופן ההכנה שלהם.

הרבה פעמים מה שיכול לסייע בנושא הוא דווקא התאמת התאורה שלא פחות חשובה מבחירת הארונות וחומרי הגלם . חשוב לקחת בחשבון גם פתרונות תאורה ואת ההשפעה שלהם על המפגש עם הצבע הלבן במטבח.

מי יודע אולי תהפכו למאסטר שף הבא שלי שבכלל התכוונתם?

הצבע הלבן היה תמיד באופנה וכנראה שגם יישאר. מה שבכל זאת משתנה ומתעדכן כל הזמן היא הטכנולוגיה והעיצובים שמשדרגים את האופן שבו נוכל לגשת אל הכלים או לאחסן את המוצרים בצורה נוחה ונגישה יותר.

קיימת דרישה למטבחים מודרניים שכוללים את הגז , המקרר והתנור כחלק בלתי נפרד מהעיצוב ובמקרים רבים כך שהם יבלעו בעיצוב ויראו כחלק מהארונות או הקיר.

בבתים רבים באירופה המטבחים בנויים באופן הזה והעולם כולו מתקדם לכיוון הזה.

הסיבה העיקרית לכך היא הרצון לשמור על מראה הרמוני ורציף בעין ולהגדיל את האפשרויות לאחסון שישמור על הטמפרטורה הרצויה לכל מוצר בהתאמה.

הסיבה הנוספת היא ההבנה שריבוי מכשירים ומיקום נגיש מדי עשוי לגרום לתאונות ולתקלות במקרים שבהם יש ילדים שלא צריכים להגיע לתנור או למקרר ובטח לא רוצים שחלילה יפגעו מנפילה של שום דבר או ממגע עם מים רותחים או אוכל.

הצבע הלבן לא חייב להיות יותר זול- יש לפעמים מחשבה שכל מה שצבוע יעלה יותר בגלל הצורך לצבוע שמוסיף עבודה ומייקר את המחיר.

לפעמים מטבחים כפריים מעוצבים לבנים גם הם צבועים כשחומר הגלם לדוגמא מתכתי או עץ ויש לצפות אותו בשכבה בצבע הלבן. שיקולי המחיר לא צריכים לקחת חלק בנושא של הצבע המחיר נקבע לרוב בהתאם לחומרי הגלם ולמידות והאלמנטים הנוספים שהמטבח שלכם יכלול.

עוד נקודה למחשבה- לבן מפעיל את הערנות ויכול לייצר תאבון. זו נקודה למחשבה במידה ויש לכם סוגיות של משקל. כמובן שהמטבח עצמו לא גורם להשמנה או לעלייה במשקל אלא הרגלי האכילה שלכם והמבנה הגנטי שלכם. אך יש בעיצוב יכולת לייצר השפעה ובמידה ויש לכם רצון לעורר את התיאבון לבני המשפחה או להפחית אותו התייעצו בנושא עם המעצבים כדי שיוכלו למצוא לכם את הפתרון גם לזה.

עיצוב מטבח לבן אינו פשוט או קל יותר מעיצוב מטבחים אחרים. לכל מטבח המגבלות שלו, והאילוצים שהוא מכתיב וכמובן גם היתרונות והפתרונות שהוא מייצר מצד שני. מעצבי המטבח הם היועצים הכי טובים להכיר את הצרכים והרצונות והחלומות ולדעת איך ליצר עבורכם אותם במטבח שלכם גם כשאתם בטוחים שאתם יודעים מה אתם רוצים שווה להשאיר קצת מקום לקבל חוות דעת מקצועית ולאפשר למעצבים ליצר לכם את המטבח הכי טוב עבורכם.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם