03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
עיצוב מטבח אמריקאי – המרחב, הנוחות והפרקטיות
פורסם בתאריך:17/08/16
כותב: מטבחי
Avatar
עיצוב מטבח אמריקאי – המרחב, הנוחות והפרקטיות

עיצוב מטבח אמריקאי


המטבח שלנו הוא לב הבית. במטבח הכל מתרחש וקורה. אנו מבשלים בו, מארחים בו, מבלים במטבח עם בן הזוג שלנו, עם המשפחה המורחבת והילדים. מטבח הוא לב ליבו של הבית ולכן הוא מעוצב בסגנונות שונים ובהתאמה אישית.

עיצוב מטבח אמריקאי הוא עיצוב ייחודי ופופולארי שמטרתו לאפשר מטבח פרקטי, מעוצב שמשתלב עם שאר חלקי הבית. המטבח רחב הידיים ופתוח אל שאר חלקי הבית, והוא אהוב על אנשים רבים שמבקשים בנייה ייחודית של מטבח אמריקאי. אבל מה כולל עיצוב מטבח אמריקאי? הכל בהמשך.

מהו עיצוב מטבח אמריקאי?

מטבח אמריקאי הגיע מן הסתם מארצות הברית. קונספט המטבח הוא חיבור בין המטבח לסלון , כאשר ישנו במטבח שימוש רב במשטחי רחבים עשויי עץ איכותי וחומרים מן הטבע. בשנים האחרונות נוסף למטבח האמריקאי גם ה'אי' או הבר שמוסיפים עניין למטבח, יוקרה, משטח עבודה נוסף ומקום לאכול בו. גם בהוספת אלמנט זה ישנו דגש רב על הפרקטיות שבמטבח האמריקאי.

מטבח זכוכית - יפה לעין וקל לניקוי

התאמת מטבח אמריקאי לחלל

בשל רוחב הידיים שהמטבח האמריקאי מציע, נהוג לחשוב כי מטבח אמריקאי מתאים רק לחללים גדולים. עם זאת ולמרות התאמתו לחלל גדול, מטבח אמריקאי פופולארי מאד בחללים קטנים כמו דירות קטנות או משרדים, וזאת בשל האופציה לשלב אותו עם המבנה. העדר הקירות שבין חדרי המגורים למטבח, מקנה אשליה של חלל גדול ופתוח יותר ויותר אפשרויות לשחק עם עיצוב החלל.

הקדשת החלל למטבח

אחד המאפיינים של מטבח אמריקאי הוא הדגש שניתן על החלל בו נמצא המטבח. מטבח מסוג זה מטרתו כפי שהזכרנו להיות הלב של הבית, ולכן הוא מעוצב בצורה בו ישנו דגש על המטבח, על המשטחים שבו,  על הארונות עשויי העץ הכבד והאיכותי, מקומות הישיבה על הבר או על אי, ופתרונות אחסון מעוצבים בנויים לצד ארונות מטבח יפיפיים ועמוקים.

בנוסף, בשל הפעילות המתרחשת במטבח זה, המטבח מכיל מדפים נשלפים, מגירות פרקטיות, מנגנונים חכמים, וגישה טובה ופרקטית אל כל אלמנט או כלי אוכל שנמצא במטבח. כיום עם החדשנות  המתגברת, נוספים למטבח גאדג'טים שהופכים אותו לנגיש וידידותי הרבה יותר למשתמש.

משטחי עבודה

אחד האלמנטים הבולטים במטבח אמריקאי הוא משטחי העבודה. בעיצוב המטבח, השיש המסורתי נדחק הצידה, ומפנה מקום לסוגי שיש מיובאים בעיצובים וטקסטורות שונות, לצד משטחי אבן ובטון. עוד ניתן לחזות במטבחים אמריקאים בעלי משטחי עץ המתכתבים בצורה הרמונית עם עיצוב המטבח שגדוש כולו בעץ מלא ואיכותי. המשטחים הרחבים מאפשרים עבודה נקייה וקלה יותר, מפחיתים את המאמץ בבישול, ונפלאים לבישול של כלל המשפחה והחברים יחדיו. הדגש על הקרבה חזק מאד במטבח אמריקאי.

לאיזה אנשים מתאים עיצוב של מטבח אמריקאי

מטבחי יוקרה

למרות שהאמריקאים מזוהים עם מטבח מסוג זה,  גדול במיוחד ומקנה אפשרויות אחסון רחבות כמו גם הכלת מוצרי חשמל גדולים (מוצרים גדולים פופולאריים בארצות הברית), המטבח האמריקאי הפך לחלק אינטגראלי בארץ.

כיום יותר ויותר אנשים מכל הסוגים ושכבות האוכלוסייה מזמינים מטבחים אמריקאים – גם אם מדובר באדם שרוצה מטבח רחב ידיים לפנטהאוז היוקרתי שלו, אם מדובר בעקרת הבית שמתגוררת במושב, או בעל דירה שרוצה להקנות לדירת שני החדרים שהוא משכיר מטבח פרקטי וגדול יותר.

מה היתרונות בעיצוב מטבח אמריקאי?

למטבח אמריקאי שלל יתרונות ביניהם: רוחב המשטחים, יכולת תזוזה גדולה יותר בחלל, ארונות ופתרונות אחסון גדולים ורבים, פרקטיות בכל פעולה, בישול איכותי ונעים, נישות רחבות למוצרי חשמל ובישול כיפי שבו מבשלים משתתפים ואוכלי יחדיו כולם.

המומחים של מטבחי lugat מעצבים מטבחים אמריקאים בהתאמה אישית. בנוסף ייצור המטבחים הינו מדויק ומלווה בהתקנה מקצועית ויעילה.

מאמרים אחרונים

מטבח מודרני לבן
מטבח מודרני לבן
מטבחי 25.11.18
מטבח מודרני לבן עיצוב מטבחים הוא תחום דינאמי ומרתק שניכרות ב
מה הופך מטבח לכפרי?
מה הופך מטבח לכפרי?
מטבחי 19.11.18
מטבחים כפריים מעוצבים – מה הופך מטבח לכפרי? מאז ומעולם
תאורת לד למטבח
תאורת לד למטבח
מטבחי 28.10.18
המטבח הוא מרכז הבית! זוהי עובדה שאין עליה חולק. כולנו יודעים
חידוש ושיפוץ מטבחים ישנים
מטבחי 26.09.18
חידוש המטבח הביתי שלכם לאו דווקא מצריך שבירת קירות והוצאה של

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו בגוגל פלוס
עקבו אחרינו באינסטגרם