03-6182357

מטבחי לוגת – מטבח שחיים בו
איך מתאימים את המטבח לדירה שלנו?
פורסם בתאריך:11/07/16
כותב: מטבחי
Avatar
איך מתאימים את המטבח לדירה שלנו?

תהליך תכנון ועיצוב המטבח כולל בתוכו אינספור שלבים החל מבחירת הסגנון העיצובי, דרך תכנון התאורה, ארונות האחסון ועד החלונות ובחירת הריצוף. בין כל ההחלטות אותן עלינו לקבל יש כמה דברים שחשוב לשים עליהם דגש כדי שנוכל להנות ממטבח המשלב פונקציונליות ועיצוביות גם יחד. אז איך מתאימים את המטבח לדירה שלנו?

  • גודל החלל – אחד הדברים הכי חשובים הוא להתייחס לכמה מקום יש לנו. יש עיקרון פשוט שחייב להתקיים והוא העיקרון של מקרר, משטחי עבודה, כיור וכיריים (משולבים או לא). יש לשים לב שאנו מקבלים מענה מלא בהתאם לצרכים שלנו במטבח. עלינו לשאול את עצמנו האם אנחנו מאלה שמבשלים ועומלים שעות על ארוחות או שמא אנחנו מlugat_large_(9)אלה שחוטפים את האוכל מהמקרר ומתקדמים הלאה. אם נבחן את הצרכים שלנו בהתאם לגודל החלל, נוכל למקם כל דבר בצורה מושלמת ולהנות ממטבח שהוא פונקציונלי כלומר מטבח שמשרת את הפעולות שאנו מבצעים בו ביומיום. גודל החלל הינו קריטי לבחירת הסגנון העיצובי, לבחירת התאורה, לכמות משטחי העבודה ולמיקומם של הדברים ולכן אם נבין כמה חלל יש לנו, נוכל לסדר את המטבח בצורה שתתאים לגודלו.
  • תכנון מקדים זה שם המשחק – הכינו 3 רשימות לפני שאתם מקבלים החלטות. רשימה ראשונה תכלול את כל מוצרי החשמל שיש לנו במטבח הישן ו/או מכשירי חשמל אותם אנו עתידים לרכוש. מקרר, מיקרוגל, מג׳ימיקס, בלנדר ועוד. חשוב לציין את המידות של כל אחד ואחד מהמוצרים. רשימה שנייה תכלול את כל מה שאנחנו מאחסנים או עתידים לאחסן בארונות עצמם – זה המפתח לאחסון חכם!. סכו״ם, כוסות, צלחות, סירים – עדכנו הכל. הרשימה השלישית תכלול את הצרכים והעדפות שלנו – מה אנחנו מעדיפים שיהיה במטבח האם זה אי מרכזי, פינת אוכל אינטימית, טלוויזיה ומערכת סאונד – הכל נכנס ברשימת הצרכים והעדפות.
  • בטיחות – נושא הבטיחות חשוב באופן כללי אך הוא קריטי עוד יותר כאשר יש לנו ילדים קטנים בבית. תכנון המטבח בהתאם לכללי בטיחות בסיסיים – אחסון מוצרי ניקיון במקום גבוה, סכינים חדות במקום שאין לילדים אליו גישה ועוד. בתכנון נושא הבטיחות במטבח יש להתייחס לאש, מים וחשמל. הפעילו שיקול דעת והתייעצו עם אנשי המקצוע שמסייעים לכם בתהליך השיפוץ. הרי לא נמקם קומקום חשמלי במקום שבו ילדים מגיעים אליו.

לסיכום, תכנון מקדים של המטבח הוא הבסיס לקבל חלל שמשרת אותנו נאמנה לאורך שנים ויחד עם זאת משלב את כל האלמנטים והמאפיינים העיצוביים עליהם חשבנו.

מאמרים אחרונים

עיצוב פנים מטבחים
עיצוב פנים מטבחים
stg 09.07.19
עיצוב פנים מטבחים עיצוב הפנים של מטבחים עבר שינויים רבים במה
מטבחים מודרניים
מטבחים מודרניים
stg 09.07.19
מטבחים מודרניים בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית ה
מטבח כפרי מודרני
מטבח כפרי מודרני
stg 09.07.19
מטבח כפרי מודרני מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המ
מטבחים מעוצבים
מטבחים מעוצבים
stg 09.07.19
מטבחים מעוצבים מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם

מאמרים נבחרים

עקבו אחרינו בפיסבוק
עקבו אחרינו באינסטגרם