5 טיפים לסידור הנכון של המטבח

בתקופה שבה יש לנו כל כך הרבה זמן לטפל בכל מה שיש לנו בבית זאת הזדמנות נהדרת לארגן מחדש חדרים עמוסים ופעילים מאוד. מטבחים הם החדר השימושי ביותר שעושים בהם המון כל היום, מבשלים, אוכלים, מדברים, מארחים. כל זה בחדר אחד שאמור להכיל הכל ולהיות נוח לכל דבר. למרות זאת, לא תמיד מצליחים לארגן ולסדר אותו נכון לפי אורח חיינו, אלא לפי מוסכמות שלא תמיד עובדות לנו. הגיע הזמן להסתכל על המטבח מחדש בעיניים פרקטיות ולקבל אומץ לעשות את השינוי שנדרש לנו לשדרוג המטבח.

ישן מפני חדש תוציאו, כדי לעשות מקום

יש לכולנו נטייה לצבור כלים ומכשירים שלא עובדים לנו, או שהם כבר מתקלפים ברובם, סדוקים, שבורי ידית או מכסה, לא מתאימים יותר למה שאנחנו אוהבים לבשל ולהגיש באמת ובסך הכל נאגרים במטבח ללא צורך באמת. חשוב גם להחליף כלים סדוקים בגלל שיקולי בטיחות ובריאות, משום שהם עלולים להישבר או להפריש חומרים רעים לבישולים. קבלו אומץ ומיינו אותם, והיפרדו ממה שכבר עדיף להיפרד ממנו. כך תדעו בדיוק אם ומה לקנות, והמטבח ייראה הרבה יותר נוח לסידור מחדש.

ארגון מחדש של חלל הארונות

קורה שהצרכים שלנו משתנים עם הזמן וכבר פחות נחוץ לנו חלל מסוים שהחזקנו למזון יבש, או לכלים רבים. קורה גם ההפך, כשצריך מקום רב יותר לאחסון משום שהמשפחה גדלה או שהוספנו לנו את הבישול והאירוח כתחביב שאנחנו משקיעים בו. לפעמים אין ברירה אלא להחליף ארונות מטבח אם כי לא חייבים את כולם, אם התקציב אינו מאפשר לכם זאת. אפשר לעשות זאת בהדרגה ולהתחיל במה שהכי דחוף וחיוני לכם לשנות.

פתרונות אחסון חכמים

מטבחים הם יעילים יותר כשעובדים חכם. חפשו במדיה החברתית את סרטוני הטריקים והרעיונות לארגון חכם של חלל הארונות. מככבים בהם פתרונות מעניינים למטבח, כמו כיצד להשתמש במדף גם בחלקו התחתון כדי לתלות ממנו שקיות או כלי ששת שונים במקום לזרוק בגיבוב במגירה, או למה עדיף להשתמש גם בסלסלות מסודרות ששולפים בקלות כמו מגירה לכל התבלינים והפריטים הקטנים, או מתלים מיוחדים למכסים של סירים ועוד.

לא חייבים לחפות מחדש

אין ספק שבחדר שיש בו חום ולחות במידה רבה חובה לבדוק את מצב הקירות אם ספגו משהו וניזוקו ויש לחפות כל הזמן בחומרים אטומים שמגינים עליהם. אם אתם רוצים לשדרג וליהנות מעיצוב חדש ואין לכם תקציב, לא חובה לחפות מחדש באריחים. אפשר גם לצבוע בצבעי איטום מיוחדים בעלי אפקט אמנותי ולהדביק מדבקות דקורטיביות ומעניינות על הארונות ומכשירי החשמל.

הוספת תאורה חיונית לפעילות

אל תסתפקו במנורה הסטנדרטית שקבועה במרכז התקרה. הוסיפו גופי תאורה קטנים וייעודיים גם בפינות ובעיקר מתחת לארונות מעל משטחי העבודה. אי אפשר לתאר את ההקלה שמרגישים כאשר סוף סוף יש לכם אור ממוקד על החומרים והכלים ואתם רואים בדיוק מה אתם עושים.

מאמרים נוספים

מטבח כפרי מודרני - עיצוב פנים

מטבח כפרי מודרני

מטבח כפרי מודרני הינו אחד מסגנונות עיצוב המטבחים המועדפים על הישראלים היום. כאשר לקוחות מבקשים…

לקריאה >>

מהו מטבח מודרני - עיצוב פנים

מהו מטבח מודרני

בשנים האחרונות הפכו המטבחים המודרניים בבית הישראלי לאלמנט החשוב ביותר. עובדה זו באה לידי ביטוי…

לקריאה >>

מטבחי יוקרה - עיצוב פנים

מטבחי יוקרה

בשנים האחרונות עולים וגוברים הרצון והנכונות של אנשים להשקיע במטבחי יוקרה. במטבחי לוגת יש ניסיון…

לקריאה >>

מטבח בעיצוב שלכם - עיצוב פנים

מטבח בעיצוב שלכם

מטבחים מעוצבים הפכו לסטנדרט בבית הישראלי, הם החלק שבו אנו משקיעים הכי הרבה משאבים. הסיבה…

לקריאה >>

 ↑